Třídní výlet 8.B a 8.C

Stanování pod Radhoštěm

Třídní výlet 8. B a 8.C

V pondělí 6. června vyrazily třídy 8.B a 8.C na třídní výlet do Rožnova pod Radhoštěm.

Už cesta vlakem s plně nabalenou krosnou, spacákem a stanem byla pro mnohé dobrodružstvím. Po příjezdu do kempu jsme se pustili do stavění stanů, což bylo pro některé oříškem. Někteří žáci totiž spali pod stanem poprvé a všichni se na to moc těšili. Poté jsme si vyšlápli na nedalekou Jurkovičovu rozhlednu a pokochali se nádherným výhledem na celé Valašsko. Cestou jsme si koupili špekáčky, protože táborák a opékání špekáčků nesmí u stanování chybět.

Druhý den nás čekal výšlap na Radhošť. Jedná se o poměrně velké stoupání až k samotné dominantě Beskyd. Dobré počasí vydrželo a dorazili jsme suchou nohou až zpět do kempu. Pak se ale rozpršelo. Mnozí žáci konečně pochopili, jak je důležité pořádně postavit stan a také při odchodu ze stanu jej zavřít. Chybami se člověk učí a na vodáckém kurzu, který nás čeká v deváté třídě, si všichni stany určitě pořádně vypnou.

Ve středu jsme se plni zážitků vydali domů.