Den žáků 5. C s žáky ze Skalice

Pod záštitou Knihovny BBB se v rámci partnerské spolupráce měst Uh. Hradiště a Skalice setkali žáci 5. C s páťáky skalické školy na aktivitách zaměřených na poznávání osobností Uherského Hradiště. Po přijetí na radnici proběhlo seznámení dětí v knihovně. Děti naší školy provedly slovenské žáky ZŠ UNESCO a zahrály jim na uvítanou krátké divadelní představení o svatém Václavovi a Boleslavovi. V odpolední hře děti společně poznávaly místa spojená s těmito osobnostmi: v KBBB - B.B.Buchlovanem, v ICM - J. Stanclem, v Galerii J.Uprky - J. Uprkou, v Státním okresním archivu - F. Kretzem a v Galerii Slováckého muzea s I. a V. Vaculkovými.

Společně strávený den pomohl navázat mezi dětmi nová přátelství a žáci 5. C se těší na červnovou návštěvu ve Skalici.

zapsala: M. Ondráčková